blog o hunie

huna Serge Kahili King co to jest huna

Serge Kahili King

Serge Kahili King jest uznanym autorem największej na świecie liczby książek poświęconych tematyce Huny – hawajskiej filozofii i praktycznej nauki szczęśliwego i dobrego życia w duchu aloha. Pisze także obszernie o hawajskiej kulturze, jak również jest powieściopisarzem. Krytycy literaccy określają jego styl pisarski jako przejrzysty i łatwy do zrozumienia.

Kiedy Serge miał 14 lat, został inicjowany przez swojego ojca na ścieżkę hawajskiego szamana. W wieku lat 18 został adoptowany przez rodzinę Josepha Kahili. Oprócz wieloletniej praktyki w szamanizmie hawajskim i afrykańskim pogłębił również swoją wiedzę na temat tradycji szamańskich z różnych zakątków całego świata.

Dzięki akademickiemu wykształceniu, latom praktyki w hawajskim i afrykańskim szamanizmie oraz badaniom nad różnymi kulturami, Serge King rozwinął program wykładów, odczytów i kursów, mających pomóc ludziom na całym świecie w poznaniu sposobów i środków poprawy swego życia.

Stworzył Aloha International – międzynarodową sieć nauczycieli, masażystów i terapeutów, którzy dzielą się swoją wiedzą z innymi ludźmi. W swoim domu na Kauai prowadzi cotygodniowe sesje nauczania, transmitowane na całych Hawajach.

Jego akademickie wykształcenie obejmuje doktorat z psychologii oraz magistra z zarządzania międzynarodowego. Ponadto King jest kuratorem Muzeum Sztuki Hawajskiej na Kauai.

Podczas 7 lat spędzonych w Afryce Zachodniej King kierował rozwojem lokalnej społeczności m.in. w Beninie, Togo, Senegalu i Gambii. Brał udział w organizacji programów dożywiania dzieci w szkołach, programach edukacji żywieniowej i rozwoju rolnictwa, jak również pozyskiwał aktywnie fundusze na te cele. Został nagrodzony medalem zasługi przez prezydenta Senegalu za swoje wybitne osiągnięcia na polu działalności na polu działalności na rzecz ludności Afryki.

Zapraszamy na nasz blog o hunie